Internet Rzeczy, cyberbezpieczeństwo, robotyzacja, chmura, finansowanie, strategia i planowanie cyfrowej transformacji – to tematy webinariów organizowanych w ramach projektu Diginno przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji. Prelekcje online dla przedstawicieli firm produkcyjnych oraz sektora MSP odbędą się w dniach od 1 do 11 grudnia 2020 roku.

Aktualizacja 1.12.2020: Dodaliśmy kolejne webinarium – dotyczy ono możliwości wykorzystania robotów mobilnych i odbędzie się 9 grudnia (informacje poniżej).

— artykuł firmowy —

Eksperci podpowiedzą, jak zaplanować i przeprowadzić proces transformacji cyfrowej, jakie możliwości dają rozwiązania chmurowe, IoT i robotyzacja oraz w jaki sposób unowocześnić firmę i zapewnić bezpieczeństwo w cyfrowym środowisku. Do grona ekspertów dołączyli m.in. przedstawiciele Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, KIGEiT, mis², Siemens oraz Universal Robots. Webinaria są bezpłatne, a szczegółowe informacje oraz rejestracja są dostępne na tej stronie.

Kalendarz wydarzeń

Temat Data Zakres tematyczny
Nim wdrożysz IIoT… 1 grudnia, godz. 11.00-12.00  

 

Czy Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) może pomóc w Twojej firmie? W których obszarach? Jak dobrze wybrać rozwiązanie? Jak zweryfikować, jakie rozwiązania są nam potrzebne?

Opis i rejestracja

●   ●   ●   ●   ●
Finansowanie cyfryzacji i robotyzacji przedsiębiorstw  2 grudnia, godz. 11.00-12.00 Jak sfinansować inwestycje w cyfryzację i robotyzację? Gdzie szukać praktycznych informacji na temat programów i narzędzi wspierających firmy, ze szczególnym uwzględnieniem sektora MSP? Od czego zacząć?

Opis i rejestracja

●   ●   ●   ●   ●
Cyberbezpieczeństwo w firmach produkcyjnych – najczęstsze błędy i zagrożenia 2 grudnia, godz. 13.00-14.00 Podczas sesji przyjrzymy się najważniejszym zagrożeniom i błędom popełnianym przez firmy produkcyjne. Pod uwagę weźmiemy zarówno technologię, jak i aspekty prawne. Jak się zabezpieczyć, w jaki sposób ograniczyć ryzyko i działać w pełni efektywnie? Jakie są najczęstsze zagrożenia i błędy? Jakie elementy warto rozważyć?

Opis i rejestracja

●   ●   ●   ●   ●
Cyfrowa transformacja – od czego zacząć? 3 grudnia, godz. 13.00 – 14.00 Przedsiębiorcy w Polsce wiedzą, że żeby produkować innowacyjnie oraz efektywnie kosztowo, należy korzystać z dobrodziejstw technologii. Tylko jak zdefiniować obszary, które należy unowocześnić? Jak przeprowadzić przedsiębiorstwo, w tym pracowników przyzwyczajonych do starych zasad, przez proces transformacji w kierunku czwartej rewolucji przemysłowej?

Opis i rejestracja

●   ●   ●   ●   ●
Do jakich zadań robot współpracujący? Perspektywa MSP / produkcja 4 grudnia, godz. 11.00-12.00 Jakie procesy można zautomatyzować z robotami współpracującymi, jakie aplikacje są najbardziej popularne wśród MSP? Jak przygotować firmę do robotyzacji, na co zwracać uwagę?

Opis i rejestracja

●   ●   ●   ●   ●
Przemysł 4.0. – podejście strategiczne, trendy 8 grudnia, godz. 11.00-12.00 Myślisz o cyfryzacji? wdrożeniu rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0.? Wyborze technologii? Ta sesja pozwoli na spojrzenie na każdy z tych aspektów w szerszym kontekście. Jakie są trendy strategiczne na poziomie Unii Europejskiej, jakie rozwiązania prawne mogą być brane pod uwagę, jaki wpływ na firmy będą miały nowe ogromne projekty, takie jak Europejski Zielony Ład? Sesja w perspektywie 2030.

Opis i rejestracja

●   ●   ●   ●   ●
Jak zrealizować transport za pomocą autonomicznych pojazdów mobilnych wykorzystujących sztuczną inteligencję? 9 grudnia, godz. 11.00-12.00 Jak zrealizować transport za pomocą autonomicznych pojazdów mobilnych wykorzystujących sztuczną inteligencję? Dlaczego roboty mobilne są nam potrzebne? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, planując ich wdrożenie?

Opis i rejestracja

Dalsze informacje

Webinaria są częścią programu Diginno mającego na celu przyspieszenie cyfryzacji firm produkcyjnych. Wydarzenia patronatem objęła Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

Więcej informacji o programie: https://kigeit.org.pl/diginno/

KIGEiT powstała w 1992 roku i działa na podstawie ustawy o izbach gospodarczych. Jest organizacją typu not-for-profit, zrzeszającą grupę podmiotów gospodarczych zajmujących się produkcją, handlem, usługami lub pracami naukowo-badawczymi w zakresie lub na rzecz elektroniki, telekomunikacji, informatyki, teleinformatyki, energetyki, elektrotechniki, automatyki przemysłowej, a także audiowizualnych mediów elektronicznych. KIGEiT zrzesza 165 członków, którzy zatrudniają bezpośrednio ponad 58,5 tysiąca osób i mają przychody na poziomie ponad 68 mld zł rocznie. KIGEiT jest członkiem DigitalEurope, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej.