System klasy ERP to integralny element biznesu, który jest zorientowany na stały rozwój i optymalizację realizowanych procesów biznesowych. I choć wybór gotowego oprogramowania nie wydaje się być dużym wyzwaniem, to jednak odpowiednie wdrożenie i wystandaryzowanie funkcjonalności uwzględniających specyfikę działania stanowi klucz do sukcesu. Jak ERP Prestiż od firmy Streamsoft jest w stanie zaspokoić potrzeby wielu branż?

— artykuł firmowy —

ERP Streamsoft Prestiż

System ERP Streamsoft Prestiż to kompleksowe rozwiązanie klasy ERP, które dedykowane jest podmiotom z każdej branży. O wysokiej pozycji oprogramowania świadczy rosnące grono klientów – już teraz system wykorzystywany jest przez ponad 500 przedsiębiorstw z branży handlowej, produkcyjnej, czy usługowej.

Prestiż to jednak nie tylko szeroka funkcjonalność i realna pomoc w zdobyciu przewagi konkurencyjnej na rynku. To przede wszystkim doświadczenie w precyzyjnym dopasowaniu rozwiązań do specyfiki prowadzonej działalności. Każda firma realizuje swoje działania w oparciu o konkretne systemy, bazy danych, procesy i innowacje technologiczne. To jednak nie wyklucza możliwości wykorzystania potencjału systemu klasy ERP. Wieloletnie doświadczenie w zakresie wdrażania oprogramowania ERP zapewnia sukces każdej firmy, która podejmie ten krok i zdecyduje się na inwestycję w ERP. Poniżej przedstawione są przykłady wdrożeń oprogramowania Prestiż w różnych firmach, co daje doskonałe świadectwo szerokiego zastosowania tego narzędzia.

Wdrożenie systemu ERP w branży farmaceutycznej

O uniwersalności systemu Streamsoft Prestiż może świadczyć fakt, że został on z sukcesem wprowadzony także w branży farmaceutycznej. To gałąź gospodarki, która bardzo intensywnie, podczas realizacji procesów biznesowych musi zwracać uwagę na dane publikowane przez Europejski System Weryfikacji Leków.

To baza, w której firmy z branży farmaceutycznej otrzymują informację o rejestracji, czy wycofaniu leków, bądź konkretnych partii produktów leczniczych. Specjaliści Streamsoft Kraków, w ramach procesu wdrożenia ERP, stworzyli skuteczne rozwiązanie, w ramach którego system ERP uzyskuje dostęp do systemu weryfikacji leków. To pozwala zautomatyzować szereg procesów i usprawnić kwestię zarządzania procesami.

Streamsoft Prestiż

ERP w branży spożywczej – przykład innowacyjnego wdrożenia

Branża spożywcza od wielu lat już boryka się z trudnościami związanymi bezpośrednio z nomenklaturą i oznakowaniem produktów oraz wyrobów gotowych. System ERP wprowadzony w firmie o takim profilu działalności powinien zapewnić jasny system, który minimalizuje ryzyko popełnienia błędów w tym zakresie.

Technicy i wdrożeniowcy Streamsoft Kraków, uwzględniając te potrzeby klienta i specyfikę branży opracowali system generowania odpowiednich etykiet i oznaczeń w zależności od  parametrów produktu. System uwzględnia wiele zmiennych, co pozwala na szybkie i jednoznaczne stworzenie odpowiedniego oznaczenia, zapewniając znaczne usprawnienia w zakresie produkcji żywności i odpowiedniego znakowania produktów. System ERP wyposażony w taką funkcjonalność zwiększa skuteczność firmy i zapewnia pełną zgodność realizowanych procesów z krajowymi i międzynarodowymi normami.

Streamsoft Prestiż w branży przetwórstwa surowców i motoryzacji

Salony motoryzacyjne w swoim modelu biznesowym uwzględniają niezliczoną liczbę rabatów, uwzględnianych na podstawie procentów, twardych wartości kwotowych, bonów, specjalnych promocji, rabatów progresywnych czy kart lojalnościowych. Tradycyjne narzędzia nie obsługują tak dużej liczby wariantów, dlatego Streamsoft Kraków w ramach wdrożenia zaprojektował rozwiązanie ułatwiające nie tylko samo rabatowanie, ale też dostarczają pewnych informacji o tym, który rodzaj oferty jest najkorzystniejszy dla klienta.

Równie istotne wdrożenie miało miejsce w branży przetwórstwa surowców, gdzie kluczowym czynnikiem okazało się stworzenie rozwiązania, mającego na celu zautomatyzowanie rejestracji awizacji samochodów. Wcześniej klient wykonywał ten proces manualnie, co było pracochłonne i stwarzało ryzyko pomyłki. Obecnie, dzięki wdrożeniu ERP Streamsoft Prestiż, klient całkowicie zautomatyzował proces rejestracji awizacji poprzez automatyczne generowanie dokumentacji na podstawie odczytów z wagi.

Wdrożenie ERP Streamsoft Prestiż w branży handlowo-usługowej

Coraz więcej biznesów z branży handlowo-uslugowej zdaje sobie sprawę z tego, że efektywne zarządzanie każdym obszarem działalności – reklamą, sprzedażą, obsługą płatności i wysyłką produktów wymaga wdrożenia odpowiedniego oprogramowania. W przypadku małych firm o wąskim asortymencie problem nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, jednak wraz z rozwojem firmy i wzrostem skali działania, coraz bardziej odczuwa się trudności ze sprawnym zarządzaniem wszystkimi tymi aspektami.

Świetnym przykładem może być firma z branży sprzedaży internetowej, w której system ERP miał uwzględnić funkcjonalność automatycznego rozliczania płatności realizowanych przez pośredników zajmujących się obszarem płatności internetowych. Sklep umożliwiał klientom skorzystanie między innymi z usług płatności TPay, PayPal, PayU, czy DotPay. Efektem współpracy klienta z firmą Streamsoft było zaprojektowanie mechanizmu działającego w ramach systemu ERP, który automatycznie ewidencjonował i rozliczał każdą płatność, wykorzystując powiązania unikalnych kodów transakcyjnych.

Te kilka przypadków pokazuje, jak potężnym i wszechstronnym narzędziem jest Prestiż firmy Streamsoft. Bez względu na branżę i specyfikę prowadzenia biznesu możemy być pewni, że specjaliści z wieloletnim doświadczeniem wdrożeniowym zadbają o wypracowanie rozwiązania, które zapewni naszej firmie optymalne działanie i stały rozwój.