Szanowni Państwo,

Przemysł 4.0 – Portal nowoczesnego przemysłu” ma już rok. To niewiele, aczkolwiek z mojej perspektywy było to 12 miesięcy ciężkiej pracy w tworzeniu zawartości, zapewnianiu działania strony oraz w jej ciągłym rozwijaniu.

Portal jest inicjatywą niezależną, która nie ma powiązań z firmami branżowymi czy też organizacjami rządowymi lub innymi. Od początku działalności przyświecał mi cel stworzenia niezależnego, merytorycznego źródła informacji na temat zmian zachodzących w przemyśle oraz biznesie. Jesteśmy w trakcie przemian o charakterze rewolucyjnym i z pewnością warto o nich mówić, pisać, warto popularyzować wiedzę na ten temat wśród automatyków, informatyków, menadżerów i wielu innych osób związanych z przemysłem.

Statystyki odwiedzin strony oraz fakt, że jest nas – osób zainteresowanych tematyką Industry 4.0 – już dwa tysiące (w mediach społecznościowych portalu) jest dla mnie potwierdzeniem, że powstała na początku 2017 roku idea ma sens i warto ją kontynuować. Stąd też, zapewniając o planach dalszego rozwoju portalu oraz związanej z nim społeczności społeczności, chciałem podziękować Wam, czytelnikom i wszystkim innym osobom odwiedzającym stronę, za zainteresowanie, aktywność i komentarze pozostawiane w social media.

Zachęcam do kontaktu z redakcją oraz współtworzenia strony. Wiedza na temat opisywanych zmian jest u każdego z nas i warto się nią dzielić. To zaproszenie ma pozostawiam otwarte bezterminowo.

Zbigniew Piątek
Założyciel portalu