Finanse mogą, choć wcale nie muszą być przeszkodą na drodze do Przemysłu 4.0. W kompleksowej transformacji produkcji lub postawieniu pierwszego kroku na drodze ku automatyzacji pomóc mogą instytucje oferujące dofinansowanie projektów z dziedziny cyfryzacji. Eksperci Comarch podpowiadają po kolei, jak się za to zabrać.

— artykuł firmowy —

Przedsiębiorcy, inwestując w Przemysł 4.0, zyskują podwójnie. Innowacyjność rozwiązań pozwala bowiem nie tylko na skuteczne oszczędności w kosztach, ale również na zwiększenie efektywności produkcji. Oba te czynniki mają realny wpływ na konkurencyjność firmy na współczesnym rynku. Warto zatem postawić na rozwój i rozpocząć digitalizację swojego przedsiębiorstwa.

Coraz częściej przedsiębiorstwa przemysłowe są świadome potrzeby zmian i rozwoju, ponieważ wprowadzenie zakładu w erę przemysłu 4.0 może być niezwykle zyskowną inwestycją. Jednak w obecnej sytuacji, kiedy w ostatnich miesiącach wiele firm było zmuszone wstrzymać lub ograniczyć produkcję, na przeszkodzie często stają koszty. Tutaj z pomocą przychodzą różnorodne programy dofinansowań.

Modułowość rozwiązań Przemysłu 4.0 pozwala na wdrażanie ich w każdym zakładzie produkcyjnym, niezależnie od jego wielkości. Możemy to robić małymi krokami lub zdecydować się na kompleksowy projekt połączony np. z wprowadzaniem metod lean. W obu przypadkach inwestycja zwróci się relatywnie szybko, natomiast obecnie dostępne źródła finansowania pozwalają jeszcze bardziej skrócić ten okres – Wojciech Łaś, kierownik produktu Industry 4.0 w Comarch

Jeżeli rozważasz wprowadzenie tego typu rozwiązań w swojej firmie, przygotowaliśmy dla ciebie kompleksową ofertę, obejmującą nie tylko wdrożenie systemów, ale też pozyskanie i rozliczenie dofinansowania. Eksperci Comarch przeprowadzą Cię przez ten proces krok po kroku.

Wszystko, co musisz wiedzieć o dotacjach

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze „Cyfryzacja i optymalizacja produkcji – jak pozyskać finansowanie”, który powstał specjalnie z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zacząć swoją przygodę z Przemysłem 4.0, a także tych, którzy chcą dowiedzieć się, skąd pozyskać wsparcie finansowe na realizacje ich planów. Startujemy już 30 listopada o godzinie 12:00. Podczas spotkania nasi eksperci pochylą się m.in. nad dostępnymi na rynku formami dofinansowania inwestycji. Opowiedzą również, komu są one dedykowane i jakie warunki należy spełnić, by skorzystać z dotacji.

Podczas webinaru rozmowę z Dariuszem Lipką, Prezesem BLDG oraz Partnerem Zarządzającym w BLDG Venture, funduszu kapitałowym inwestującym w innowacyjne produkty i technologie, poprowadzą Wojciech Łaś, Kierownik Produktu Industry 4.0 w Comarch, oraz Sebastian Gleń, Business Development Manager w Comarch.

Zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej Comarch >> https://events.comarch.com/iot/cyfryzacja-i-optymalizacja-produkcji-jak-pozyskac-dofinansowanie/

www.comarch.pl