Tytułowe pytanie zadawało sobie wiele osób, które rozważały wizytę na nowych targach przemysłowych organizowanych w podwarszawskim Ptak Warsaw Expo. Odpowiedź była tym bardziej niepewna, że impreza odbywa się po długim okresie pandemii, a także mało udanych styczniowych targach Automaticon. Tymczasem właśnie jako konkurencja do tych ostatnich była ona typowana od początku. Czy organizatorom udała się stworzyć nowe miejsce na targowej mapie Polski? Jak wygląda wystawa i czy warto na nią jechać (nawet maluchem)? O tym w komentarzu po pierwszym dniu imprezy.

Do spotkań z automatyką w Nadarzynie zdążyliśmy już przywyknąć. Od kilku lat odbywają się one jesienią, gdy organizowany jest Warsaw Industry Week. Tym razem organizatorzy wykonali kolejny krok w pozyskiwaniu wystawców zajmujących się automatyką przemysłową – i był to krok udany, przynajmniej tak można było sądzić po wydarzeniach pierwszego dnia targów. Warto dodać, że podobne targi miały odbyć się już wcześniej, a dokładniej we wrześniu i pod nazwą Warsaw Automatica Expo, lecz okazały się być fiaskiem, prawdopodobnie na skutek pandemii.

Tym razem sytuacja jest zupełnie inna. Warsaw Industry Automatica trwają, zaś lista wystawców obejmuje kilkadziesiąt firm, w tym wiele znanych w branży marek. Zobaczyć można m.in. produkty i rozwiązania firm takich jak: Beckhoff Automation, Turck, Pepperl+Fuchs, ifm, KUKA, WObit, Sels, ASKOM, APA, Lenze i innych – dostawców robotów, napędów, sterowników i automatyki, a także urządzeń pomiarowych i czujników oraz oprogramowania. Zakres oferty jest spory, aczkolwiek całościowa skala wystawy jeszcze nie jest tym, co można było oglądać na Automaticonie w latach jego świetności. Niemniej jednak jak na pierwszą edycję wystawy jest dobrze i całość stanowi dobry jej prognostyk.

Z możliwości odwiedzenia imprezy i obejrzenia oferty skorzystało pierwszego dnia sporo osób, co potwierdzali zarówno wystawcy, jak też po prostu było widać na samych targach. Ekspozycja zajmuje tylko jedną halę wystawienniczą, ale całościowy asortyment, możliwości rozmowy z wieloma wystawcami czy wzięcia udziału w konferencjach sprawiają, że na targach z powodzeniem spędzić można kilka godzin. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i , jako osoby niezwiązane z organizatorami, polecamy wystawę.

PS.: Targi trwają do 12 maja, katalog wystawców jest tutaj.

To tyle. No może jeszcze jedno.