Dbanie o bezpieczeństwo pracowników, możliwość ich łatwej lokalizacji oraz swobodnej komunikacji z nimi – to dzisiejsze potrzeby wielu przedsiębiorstw zarówno produkcyjnych, przemysłowych jak i magazynów wielkopowierzchniowych. Odpowiedzią na potrzeby rynku jest rozwiązanie Comarch WristBand będące nowoczesnym system teleinformatycznym do stałego monitorowania funkcji życiowych pracowników wykonujących obowiązki służbowe na stanowiskach jednoosobowych.

────── Artykuł firmowy ──────

Dzisiejsze wyzwania osób zarządzających przedsiębiorstwami

Firmy produkcyjne (duże przedsiębiorstwa, w szczególności z branży przemysłu ciężkiego), a także przedsiębiorstwa logistyczne mierzą się z wieloma problemami związanymi z efektywnym zarządzaniem kadrą oraz dbaniem o bezpieczeństwo swoich pracowników. Do ich głównych wyzwań należą:

  • Brak możliwości stałego i bezpośredniego kontaktu
    z pracownikami samodzielnie wykonującymi swoje obowiązki (jest to szczególnie problematyczne w przypadku przedsiębiorstw rozległych, z dużymi halami produkcyjnymi i magazynowymi),
  • Niewiedza na temat lokalizacji i aktywności pracowników,
  • Trudności z natychmiastowym i samodzielnym wezwaniem pomocy przez pracownika w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Odpowiedzią na powyższe wyzwania jest zastosowanie kompleksowego systemu opiekuńczego z obszaru Internetu rzeczy (IoT) oferowanego przez Comarch. Usługa łączy w sobie urządzenie Comarch WristBand zintegrowane z Platformą e-Care.

Rozwiązanie dla Przemysłu: Comarch WristBand + Platforma e-Care

Wypełnij formularz, aby uzyskać ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb biznesowych

Dzięki urządzeniu Comarch WristBand umieszczonemu na ręce pracownika, pracodawca ma możliwość stałego z nim kontaktu (pod warunkiem posiadania zasięgu). Co więcej zna jego lokalizację oraz monitoruje funkcje życiowe pracownika (takie jak poglądowe tętno oraz ilość przebytych kroków), zwiększając tym samym jego bezpieczeństwo (co jest szczególnie ważne w przypadku pracy na odseparowanych stanowiskach, często w niebezpiecznych warunkach). Z kolei sam użytkownik w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia może natychmiast wezwać pomoc naciskając przycisk SOS. Urządzenie podaje również ważne komunikaty głosowe oraz umożliwia wykonywanie głosowych połączeń telefonicznych z wybranymi numerami.

Ponadto Comarch WristBand zintegrowany jest z Platformą e-Care, gromadzącą i analizującą dane zebrane z urządzenia. Platforma zapewnia stały, zdalny wgląd w pozyskane informacje wskazując jednocześnie m.in. czy urządzenie jest noszone (w przypadku jego zdjęcia na platformie pojawia jest alert informujący o zdarzeniu), jaki jest poziom jego naładowania oraz przybliżona lokalizacja użytkownika (w oparciu o GPS / GSM / Wi-Fi / BLE).

Szczegółowe funkcjonalności urządzenia Comarch WristBand oraz Platformy e-Care

Dzięki kompleksowości rozwiązania Comarch WristBand sprawdza się zarówno jako mobilny opiekun pracowników dużych przedsiębiorstw produkcyjnych jak i średnich zakładów przemysłowych, tworząc spójny i jednolity system monitorowania pozycji i wskaźników aktywności pracowników w trosce o ich bezpieczeństwo.

Więcej informacji

Informacje o opisywanych rozwiązania dla przemysłu dostępne są na tej stronie

Zobacz również rozwiązania Comarch WristBand dla sieci handlowych (sektor retail)

O firmie Comarch

Comarch jest wiodącym dostawcą biznesowych rozwiązań informatycznych w Europie Środkowej. Comarch Technologies bazuje na szerokiej wiedzy, którą Grupa Comarch zdobyła podczas 25-letniej działalności polegającej na zapewnianiu kompleksowych rozwiązań IT. Nadrzędnym celem działalności organizacji jest dostarczanie klientom najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych rozwiązań obejmujących zaawansowane oprogramowanie i innowacyjną infrastrukturę sprzętową, wspieraną profesjonalnymi usługami.

Odwiedź Comarch Technologies w mediach społecznościowych!