SPS (dawniej SPS IPC Drives, obecnie Smart Production Solutions) to największe targi poświęcone automatyce przemysłowej i pokrewnym obszarom technologii. W tym roku w Norymberdze obecnych będzie około 1650 wystawców prezentujących technologie i rozwiązania automatyzacji, w szczególności te cyfrowe. Wystawa potrwa od wtorku do czwartku, czyli od 26 do 28 listopada.

Na targach zobaczyć będzie można szeroką gamę urządzeń i systemów automatyki przemysłowej. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów wiele z nich to rozwiązania połączone z technologiami IT, które pozwalają na transformację cyfrową firm. Prezentowane będą tematy takie jak: Big Data, chmura obliczeniowa, sieci 5G i sztuczna inteligencja.

https://issuu.com/schluetersche/docs/sps-kompakt_englsich_final

Polecamy przejrzenienie powyższego, sporego folderu z opisem targów i zapowiedziami targowymi firm takich jak: Weidmüller, Kübler, ifm, Renishaw, Rockwell Automation, Staübli, Schmersal, Pilz, Phoenix Contact, Turck, Pizzato, Faulhaber, WSCAD czy Bopla.

Konferencje i wydarzenia towarzyszące

Część stoisk będzie oraz obszarów będzie miała łączony charakter. Tak będzie w przypadku obszaru „Automation meets IT” w hali 6 oraz „AMA Center for Sensor Technology, Measuring and Testing Technology” w hali 4A. Spodziewać się można organizacji forów dyskusyjnych – przez organizację VDMA (hala 5) oraz ZVEI (hala 6).

Targom towarzyszył będzie kongres, podczas którego odbędą się kilkugodzinne sesje na następujące tematy:

  • 5G, TSN i OPC UA w przemyśle,
  • Bezpieczence połączenie – od czujnika do chmury
  • Platformy IoT i najlepsze praktyki
  • Elastyczna i ekonomiczna robotyzacja

W trakcie wystawy odbywał się będzie całodobowy hackaton automatyki.

 

Polska reprezentacja

W przypadku polskich firm na wystawców na targach będzie tylko kilka firm z rodowodem krajowym – Cantoni Motor, Elproma Elektronika i ZPAS. Dodatkowo na stoisku Bühler Motor obecna będzie firma WObit z robotami mobilnymi MOBOT. Polaków spotkamy również w innych miejscach – np. Beckhoff Automation będzie gościł osoby z polskiego oddziału firmy.

Informacje

Źródło zdjęć i grafik: SPS, Messe