Zastosowanie najnowszych technologii w codziennej pracy inżynierów było wiodącym tematem tegorocznej edycji autorskich warsztatów ifm electronic z cyklu „ ifm wiedza i doświadczenie”. Tym razem zorganizowanych pod hasłem ifmdustry 4.0. Z szansy podniesienia kwalifikacji zawodowych skorzystało ponad 60 osób.

────── Artykuł firmowy ──────

Networking oraz szkolenia praktyczne odbywające się na dedykowanych stanowiskach warsztatowych, podczas których każde zagadnienie zostało przedstawione w praktyce – na to wszystko mogli liczyć uczestnicy spotkania zorganizowanego przez ifm electronic. Mieli oni wyjątkową okazję przetestować sprzęt pod okiem specjalistów z sektora Przemysłu 4.0.

Aleksandra Banaś, prezes zarządu ifm electronic

– Tegoroczna edycja naszego autorskiego cyklu „ifm wiedza i doświadczenie” dostarczyła uczestnikom jeszcze więcej wrażeń niż poprzednie – mówi Marta Hetmanowicz, Specjalista ds. Marketingu w ifm electronic. – Okazuje się, że wykorzystanie najnowszych technologii w pracy zakładów przemysłowych wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Cykliczne spotkania osób zawodowo związanych z przemysłem, umożliwiające wymianę wiedzy i doświadczeń są odpowiedzią na to zapotrzebowanie.

Nieprzypadkowo warsztaty „ifm wiedza i doświadczenie” odbywają się tuż po targach hanowerskich, gdzie rokrocznie prezentuje się najważniejsze rozwiązania i produkty z dziedziny automatyki oraz szeroko rozumianego przemysłu.

W zakończonej właśnie edycji wydarzenia ifm electronic, jednym z głównych bloków tematycznych były warsztaty ifmnovation z IO-Link. Zaprezentowano m.in. całometalowe czujniki indukcyjne do inteligentnego monitorowania położenia, czujniki  pojemnościowe z wyświetlaczem i IO-Link przedstawiające wpływ uziemienia na sygnał wyjściowy. Dużą popularnością cieszyły się również zajęcia praktyczne prezentujące platformę Linerecorder Smartobserver – narzędzie do wizualizowania aktualnego stanu maszyn.

W tym roku odbyła się już czwarta edycja warsztatów „ifm wiedza i doświadczenie”. Kolejna przewidziana jest wstępnie na 2020 rok.

Zdecydowanie więcej zdjęć z warsztatów – tutaj !