We wtorek 4. czerwca rozpoczęły się targi Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska, a właściwie ITM Industry Europe, zaś wraz z nimi imprezy: Subcontracting, Modernlog oraz 3D Solutions. W zeszłym roku ofertę produktów i usług zaprezentowało w Poznaniu ponad tysiąc wystawców – tym razem spodziewać się można ich podobnej liczby, zaś hasłem przewodnim ITM będzie (po raz kolejny) „Na drodze do Przemysłu 4.0”.

ITM to kilka salonów tematycznych związanych z przemysłem wytwórczym, ciężkim oraz maszynowym. Należą do nich m.in.: Mach-Tool (obrabiarki i narzędzia), Surfex (obróbka powierzchni), Hape (hydraulika, pneumatyka, napędy), Metalforum (metalurgia, hutnictwo, przemysł metalowy) oraz Welding (spawalnictwo).

Wystawa, wzorem niemieckich targów Hannover Messe, ma ogniskować się na promowaniu rozwiązań związanych z inteligentną produkcją. Industry 4.0 dotyczyć ma nie tylko stoisk pojedynczych wystawców, ale też wyodrębnienia na targach specjalnie przygotowanych przestrzeni. Taką będzie Smart Factory, gdzie pokazywany będzie proces produkcji w inteligentnych fabrykach (IoT, digitalizacja, robotyzacja). Ponadto w ramach targów Modernlog planowana jest organizacja konferencji Smart Warehouse, której celem jest kompleksowe przedstawienie zagadnień logistyki w epoce 4.0.

Kolejną nowością targów będzie wydarzenie Smart Poznań Manufactury Meeting, czyli konferencja dla przedstawicieli służb utrzymania ruchu. Na wystawie kontynuowana będzie inicjatywa ścieżek zwiedzania, w ramach których grupy pod opieką merytoryczną przewodnika będą odwiedzały wybrane stoiska targowe zapoznając się z tematyką: „Przemysł 4.0”, „Druk 3D” oraz „Logistyka 4.0”. Ścieżki zwiedzania czynne będą 5. i 6. czerwca (tutaj informacja PDF).

Program targów dostępny jest tutaj.

PS.: O co chodzi z sąsiadującym obrazkiem? Przedstawia on ewolucję logotypu targów od zeszłego roku (prawy dolny róg), poprzez spory i ogłaszany przez MTP rebranding (logo zielone), aż po wprowadzony 3 czerwca (!) główny logotyp. Jako że ktoś tu chyba miał naddatek pomysłów, na wszelki wypadek publikujemy trzy sztuki. Jeżeli odwiedzający pozostali na poprzedniej wersji (co jest całkiem możliwe), to stając dzisiaj przede wejściem na Międzynarodowe Targi Poznańskie nie będą musieli zadawać sobie pytania – czy to na pewno te miasto, te targi? 😉

 

Źródło zdjęć: ITM