Od kwietnia portal Przemysł 4.0 jest afiliowany z magazynem APA i serwisem AutomatykaB2B.pl. Ta unikatowa na polskim rynku współpraca zapewni efekty synergii, zwiększając w tytułach dostępność merytorycznych informacji, w szczególności dotyczących tematyki Industry 4.0.

Magazyn APA to miesięcznik branżowy związany z automatyzacją, robotyzacją, elektroenergetyką, oprogramowaniem przemysłowym i pokrewnymi zagadnieniami. Jest on wydawany w nakładzie 10 tys. egz. miesięcznie, towarzyszy mu portal branżowy AutomatykaB2B.pl (około 100 tys. odsłon/miesięcznie) i codzienny newsletter (około 11 tys. subskrybentów).

Przemysł 4.0 to największy polski portal poświęcony zagadnieniom Industry 4.0. Publikowane w nim artykuły zajmują pierwsze miejsca w wyszukiwarkach, jeżeli chodzi o wymieniony zakres tematyczny. Portal ma ponad 10 tys. odsłon miesięcznie, z w mediach społecznościowych zgromadził on ponad 5 tys. osób, w tym większości profesjonalistów na portalu LinkedIn.

Nawiązana współpraca umożliwi dotarcie do szerokiego grona menadżerów oraz inżynierów związanych z przemysłem, a także osób zajmujących się projektami z obszaru Industry 4.0. Umacnia ona również zakres tematyczny magazynu APA i portalu AutomatykaB2B.pl o zagadnienia specyficzne dla Przemysłu 4.0, takie jak Digital Factory, Cloud Computing, oprogramowanie PLM, Digital Twin oraz rozwiązania cyberbezpieczeństwa i wirtualnej / rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR). Do tego dochodzą: systemy z algorytmami sztucznej inteligencji (AI), inteligentne czujniki i inne komponenty z funkcjami zaawansowanej komunikacji, rozwiązania z obszaru druku 3D, a także nowoczesne rozwiązania produkcyjne i intralogistyczne – w szczególności obejmujące użycie robotów współpracujących oraz wózków AGV.

Czwarta rewolucja przemysłowa dzieje się tu i teraz. Jesteśmy wspólnie jej częścią.