Siemens już po raz drugi skierował do studentek uczelni technicznych swój program szkoleniowy, nastawiony na podnoszenie ich kwalifikacji i ułatwienie startu zawodowego, ze szczególnym uwzględnieniem Przemysłu 4.0. Spośród blisko 200 nadesłanych zgłoszeń z 26 uczelni technicznych w całej Polsce, do programu zakwalifikowano 30 studentek.

Warsztaty z ekspertami

W dniach 14., 22. oraz 25. marca w Warszawie odbyły się warsztaty z udziałem członków zarządu Siemens oraz ekspertów branżowych. Uczestniczki miały okazję m.in. przetestować gogle AR, zapoznać się z obsługą robota firmy KUKA, posłuchać o nowo powstającej fabryce silników Mercedesa w Jaworze, czy wziąć udział w video-warsztatach z blogerką Janiną Bąk na temat budowania marki osobistej w Internecie. Na koniec certyfikaty uczestnictwa studentkom wręczyła osobiście prezes zarządu Siemensa, Dominika Bettman.

Konkurs dla ambitnych

Podczas warsztatów ogłoszony został konkurs na najlepszy film pt. „Praca inżyniera odpowiedzią na wyzwania współczesnego świata”. Nagrodą w konkursie był wyjazd na największe targi przemysłowe świata, Hannover Messe 2019. Taką możliwość otrzymały cztery wybrane przez jury zwyciężczynie z Politechnik: Lubelskiej, Warszawskiej, Śląskiej i Wrocławskiej.

Laureatki i ich prace

Aleksandra Chudzyńska, Politechnika Wrocławska

Ewa Kędziora, Politechnika Lubelska

Marzena Sudoł, Politechnika Śląska

Patronami programu były Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Portal Przemysł 4.0 nie był patronem wydarzenia, ale je wspieramy i chwalimy jako bardzo pozytywną i potrzebną na rynku inicjatywę. Brawo wszystkie dziewczyny, inżynierki !!

Galeria zdjęć z warsztatów