Ruszyły targi Hannover Messe 2019 – największa wystawa przemysłowa na świecie. Wśród wystawców jest dwadzieścia polskich firm, m.in. tworzących rozwiązania dla przemysłu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

 — Developing story —

Tematem przewodnim tegorocznych targów jest wykorzystanie Sztucznej Inteligencji (AI) w przemyśle 4.0, a wydarzenie odbywa się pod hasłem „Integrated Industry – Industrial Intelligence”. Poniżej, w ślad za PAP, przedstawiamy informacje o polskich firmach wystawiających się na targach.

Trzeci raz na Hannover Messe

Polscy przedsiębiorcy po raz trzeci będą obecni na przygotowanym przez PAIH stoisku narodowym w Hanowerze (H12 w hali 27). W 2017 roku Polska debiutowała na targach, uczestnicząc w nich jako kraj partnerski. W 2019 roku podczas Hannover Messe nasze stoisko będzie sąsiadować ze szwedzkim. Państwo to jest krajem partnerskim tegorocznych targów, które potrwają do 5 kwietnia.

Oferta polskich firm na targach w Hanowerze

Dużą część spośród 20 polskich firm, które będą prezentować swoje rozwiązania na stoisku narodowym, opracowało systemy do optymalizacji procesów produkcyjnych, transferu danych, zarządzania sprzedażą czy systemami energetycznymi. Są to m.in. twórcy silników do próżniowych kolei magnetycznych, pomysłodawcy rozwiązania analizującego nastrój oraz zachowanie klientów w sklepach, twórcy robotycznego ramienia ułatwiającego operacje laparoskopowe, czy systemu do zdalnego monitorowania prac maszyn, który można podłączyć do każdego urządzenia.

Również start-upy

Dużą grupę tych firm, jak dodał Chrabański, stanowią start-upy. „Cześć innowatorów, których zaprezentujemy odnosi już duże sukcesy za granicą. Większość z nich jedzie do Hanoweru po nowe kontrakty. Z racji na rangę wydarzenia większość chce zbudować globalną rozpoznawalność. Mamy też przedsiębiorstwo, które nawiązało relacje z potencjalnym klientem w Chinach, a na Hannover Messe może sfinalizować negocjacje. Odbędzie się też premiera produktu jednego z naszych wystawców” – wymienił Chrabański.

Historia Hannover Messe

Jak przypomniana PAIH, organizowane od 1947 roku targi Hannover Messe, są największym wydarzeniem targowym sektora przemysłowego świata. Co roku wydarzenie przyciąga ponad 220 tys. odwiedzających i 6,5 tys. wystawców. W trakcie tygodniowych targów odbywa się ponad 1,4 tys. wydarzeń: premier produktów, konferencji, debat czy warsztatów. Targi służą prezentacji najnowszych trendów i technologii produkcyjnych.

Źródło zdjęć: Hannover Messe