Firma Emerson Electric poinformowała przejęciu od General Electric biznesu GE Intelligent Platforms – dostawcy rozwiązań z obszaru sterowania, komunikacyjnych, IPC oraz oprogramowania przemysłowego.

Informacja o zmianie własnościowej pojawiła się 2 października, dzień po tym, jak prezesem GE został Larry Culp. Warunki transakcji, która zakończy się w pierwszej połowie 2019 roku (finansowego), nie zostały ujawnione.Szczegóły zmiany omawia Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR (przedsiębiorstwo jest dystrybutorem produktów GE):

„W dniu 2 października firma Emerson uzgodniła z General Electric (producentem sterowników PLC, kontrolerów PAC, systemów embedded) zakup dywizji GE Intelligent Platforms. W ramach transakcji zakupione mają zostać aktywa w dziedzinie systemów sterowania (m.in. fabryki, centra R&D), których dystrybutorem na terenie Polski jest ASTOR. Z perspektywy klientów GE oznacza to na pewno dalszy stabilny rozwój i inwestycje w te linie produktowe. Dodatkowo ASTOR, tak jak to działo się przez ostatnie 26 lat od momentu rozpoczęcia współpracy z GE, będzie świadczył klientom pomoc techniczną i serwisową w zakresie sterowników PLC, zapewniając ciągłość i bezpieczeństwo pracy systemów.”

W 2017 roku wartość sprzedaży wartość sprzedaży wygenerowana przez omawiany biznes GE wyniosła 210 mln dolarów. ASTOR informuje, że wszystkie działania związane z dystrybucją systemów automatyki od GE prowadzi bez zmian. Sprawy formalne związane z zakupem będą trwały przez kolejne 6 miesięcy.