IIC publikuje whitepaper na temat „Edge Computing in IIoT”

2217

Organizacja Industrial Internet Consortium opublikowała białą księgę „IIC Introduction to Edge Computing in IIoT”. Zawiera ona wskazówki dotyczące wykorzystania obliczeń brzegowych oraz architektur i bloków niezbędnych do realizacji systemów edge computing.

Edge computing to architektura bazująca na rozproszonych zasobach, w ramach której dane przetwarzane są na obrzeżach sieci, tj. możliwie najbliżej źródeł pochodzenia. Umożliwia to odciążenie łączy komunikacyjnych i centrów danych, a także przeprowadzanie analizy danych bezpośrednio w miejscu ich powstawania.

„Wiele firm chce osiągnać korzyści biznesowe, które zapewniają możliwość obliczeń brzegowych, ale nie wiedzą, od czego zacząć i jak wykorzystać zalety tych systemów” – mówi Todd Edmunds, starszy architekt rozwiązań IoT w firmie Cisco i jednocześnie współautor opracowania. „Publikując ​​białą księgę, zapewniamy praktyczne wskazówki na temat tego, gdzie obliczenia brzegowe zapewniają przewagę. Zapewniamy również informacje na temat architektury edge computing i scenariuszy jej użycia.”

IIC planuje również opublikować w najbliższych miesiącach Edge Computing Technical Report, który będzie zawierał szczegółowe informacje techniczne na omawiany temat.

„IIC Introduction to Edge Computing in IIoT” pobrać można ze strony IIC.