Około 70 osób z branży odlewniczej wzięło udział w organizowanych przez firmę Lenso Warsztatach „Metrologia 3D w odlewnictwie i procesach odlewniczych”, które odbyły się pod koniec marca w Centrum Kompetencji Metrologicznych w podpoznańskim Swadzimiu.


Warsztaty stanowiły część cyklu międzynarodowych warsztatów odbywających się w 42 lokalizacjach od Azji po Amerykę w okresie od stycznia do kwietnia 2018 roku. Podczas spotkania przedstawiono, w jaki sposób wykorzystywane są techniki pomiarowe 3D w odlewnictwie i łańcuchach procesów odlewniczych, aby wspierać i przyspieszać wszystkie etapy odlewania. Zaprezentowano jak systemy pomiarowe firmy GOM gwarantują najwyższą jakość: od weryfikacji symulacji poprzez szybsze dostosowanie narzędzi i kontrolę pierwszej sztuki, aż po kontrolę produkcji i obróbkę CNC.


Przedstawiciele z wiodących firm przemysłowych takich jak Odlewnie Polskie, Nemak oraz Ferrex przedstawili przykłady codziennej praktyki, w jaki sposób integracja systemów pomiarowych w całym łańcuchu procesów skraca czas rozwoju, poprawia procesy produkcyjne, a tym samym poprawia rentowność przedsiębiorstw. Ponadto zespół Lenso, w prezentacjach na żywo zaprezentował najnowsze osiągnięcia w dziedzinie metrologii 3D, a także w oprogramowaniu do pomiaru i analizy wyników.

Materiały i zdjęcia z warsztatów

Fotorelacja z warsztatów dostępna jest tutaj. Informacje na temat wydarzenia wraz z materiałami znajdują się tutaj. Poniżej zaś polecany artykuł dotyczący wdrożenia systemów pomiarowych podpoznańskim zakładzie firmy Volkswagen.

Źródło zdjęć: organizatorzy

Optyczne systemy pomiarowe w produkcji Volkswagena Craftera