Przedstawiciele firmy Rockwell Automation, w tym jej prezes Blake Moret, zainaugurowali działalność nowego biura firmy znajdującego się w Katowicach przy ul. Francuskiej 46. Jest to kolejne zwiększenie obecności firmy w regionie – w stolicy Górnego Śląska amerykański producent ma od ponad ponad dekady duży zakład produkcyjny.

Rockwell Automation jest producentem automatyki przemysłowej i rozwiązań informatycznych, który w Polsce działa od ponad 20 lat. Na Śląsku rozwija się od 2007 roku, zatrudniając obecnie w regionie ponad tysiąc pracowników.

Rockwell Automation Katowice

Na uroczystości otwarcia biura obecni byli reprezentanci firmy oraz administracji publicznej, a także prasa i inne osoby. „Zobowiązaliśmy się do tego, by dawać naszym pracownikom w Katowicach szansę na długotrwały rozwój. Ponieważ wiemy, że wszyscy nasi pracownicy chcą tego samego: wiedzieć, że ich praca jest istotna, że mają narzędzia i wsparcie by osiągnąć sukces, że mają też szansę na ciągły rozwój” – mówił Blake Moret (na zdjęciu poniżej, pośrodku), prezes Rockwell Automation, podczas ceremonii otwarcia.

Rockwell Automation KatowiceBlake Moret mówił również o istotności katowickiego oddziału w działalności firmy. „Praca działu rozwoju oprogramowania pomaga wdrożyć w życie Connected Enterprise, czyli autorskie rozwiązanie Rockwell Automation pozwalające na przetworzenie wszystkich danych pochodzących z fabryki w przydatne informacje prezentowane poprzez intuicyjny interfejs, który może być obsługiwany przez dowolne urządzenie mobilne” – stwierdził.

Nowe biuro to głównie siedziba Global Finance Operations, czyli działu księgowego obsługującego transakcje firmy. Oprócz niego w nowym oddziale znajduje się dział Research&Development, który pracuje nad rozwojem, projektowaniem i testowaniem aplikacji oraz sprzętu, a coraz częściej również nad cyberbezpieczeństwem.

Warto dodać, że Rockwell Automation przygotowany na dalszy rozwój w rejonie Katowic – niedawno zakupił on działkę o powierzchni 8 tys. m2 umożliwiającą rozbudowę fabryki do 20 tys. m2.