Ruszyły targi hanowerskie! Pierwszy dzień wystawy to tradycyjnie oficjalna wizyta rządu kraju partnerskiego. Beata Szydło i Angela Merkel odwiedziły stoiska szeregu firm branżowych.

Źródła zdjęć: Julian Stratenschulte, AP, Hannover Messe, Kancelaria Premiera, Siemens

Premier Beata Szydło wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, przecinając wirtualną wstęgę, wspólnie otworzyły w poniedziałek polskie stanowisko na międzynarodowych targach przemysłowych w Hanowerze. Polska premier zachęcała niemieckie firmy do współpracy z Polską.

Szydło podczas ceremonii otwarcia polskiego stanowiska podkreślała, że chcemy pochwalić się w Hanowerze tym, co „w Polsce jest kreatywne, młode, co jest przyszłością”. Zaznaczyła, że z zadowoleniem przyjęła zaproszenie dla Polski na targi hanowerskie w charakterze kraju partnerskiego.

Jak dodała, status Polski jako kraju partnerskiego podczas tegorocznej edycji targów w Hanowerze to „wielkie wyróżnienie i świadectwo rosnącej siły polskiej gospodarki, jej konkurencyjności i innowacyjności”. „Poprzez naszą obecność na targach chcemy zaprezentować Polskę jako kraj aktywnie budujący swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwój nowych technologii, przede wszystkim w obszarze automatyzacji oraz cyfryzacji procesów wytwarzania” – zaznaczyła Szydło.

Wizyta na stoisku firmy Ursus

Podpisanie umowy: Ministerstwo Rozwoju i Siemens

Stoisko SciTech Poland

Wczoraj: Ceremonia otwarcia targów

Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzyły polską wystawę na tle dużego dotykowego ekranu w barwach biało-czerwonych. Oficjalnie zainaugurowały polskie stoisko, przecinając wstęgę na ekranie.

W prezencie Szydło i Merkel otrzymały broszki w kształcie K-dronu – jedenastościennej bryły wynalezionej przez Polaka Janusza Kapustę, która jest stosowana w architekturze. K-dron to logo polskiej wystawy na targach w Hanowerze.

HARTING – firma świętuje 70-lecie obecności na targach

SCHUNK odbiera nagrodę Hermes Award 2017

Targi potrwają do piątku

Hannover Messe to jedno z największych przedsięwzięć tego typu na świecie. Targi odbywają się w Hanowerze od 70 lat. Polska jest w tym roku krajem partnerskim wydarzenia. Targi potrwają do 28 kwietnia.

Na polskim stanowisku, które zajmuje około 1,2 tys. metrów kwadratowych, prezentuje się 10 polskich firm. Są to Solaris Bus & Coach, Ursus Bus, Transition Technologies, Saule Technologie, Ekoenergetyka Polska, DT Poland, Zortrax, Medcom, H. Cegielski, TMA Automation.

Źródło zdjęć: Hannover Messe