Ruszyła Akademia Universal Robots – bezpłatny, internetowy kurs programowania robotów współpracujących. Pozwala ona na naukę konfiguracji i programowania robota współpracującego przez osoby nie mające dostępu do robota i specjalistycznego szkolenia.

Akademia Universal RobotsAkademia Universal Robots

Sześć modułów nauczania

Akademia Universal Robots to szkolenie dostępne w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i chińskim, które składa się 6 modułów e-learningowych. Obejmują one m.in. konfigurowanie manipulatorów, podłączanie I/O, programowanie podstawowych zadań oraz wykorzystywanie funkcji bezpieczeństwa w danym zastosowaniu.
Uczestnik Akademii UR uczy się konfiguracji robotów, tego jak zaprogramować ramię robotyczne do podstawowych zadań – np.  umieszczania przedmiotów w pudełku podjeżdżającym na taśmie produkcyjnej, czy wyznaczania stref bezpieczeństwa wokół systemu zrobotyzowanego.

Także dla małych i średnich przedsiębiorstw

Stefan Stubgaard, Global Product Manager w Universal Robots, podkreśla, że program został bardzo dobrze przyjęty przez użytkowników na całym świecie. „To szkolenie dociera do małych i średnich przedsiębiorstw, które dotychczas uważały robotyzację za zbyt kosztowną i zbyt skomplikowaną. Logując się do programu z dowolnego miejsca na świecie, użytkownicy mogą w praktyce sprawdzić, jak proste jest programowanie i jakie zadania produkcyjne mogłyby w ich przedsiębiorstwie zostać zautomatyzowane dzięki kobotom. Na pewno będziemy dodawać kolejne moduły, aby uzupełniać i rozwijać Akademię UR” – stwierdza.

To dla nas długofalowa inwestycja. Zależy nam na podnoszeniu świadomości na temat robotów, nie tylko ze względu na możliwość optymalizacji produkcji tu i teraz. Stoimy w obliczu luki kwalifikacyjnej w przemyśle i musimy uzupełniać ją wszystkimi możliwymi metodami. Zapewnienie dostępu do praktycznej wiedzy na temat naszych robotów to ważny krok w tym kierunku

Esben Østergaard, CTO i założyciel Universal Robots

Roboty współpracujące: szkolenie w 87 minut: www.universal-robots.com/pl/akademia/