Marcin Gwóźdź objął funkcję menadżera ds. rozwoju sprzedaży robotów Universal Robots w Polsce. Jest on absolwentem Politechniki Krakowskiej na kierunku automatyka i robotyka.

Od początku kariery zawodowej był związany z automatyzacją produkcji, w ostatnich latach pracował dla jednego z producentów robotów przemysłowych. Jego głównym zadaniem będzie poszerzanie portfolio klientów Universal Robots, a także zarządzanie siecią dystrybutorów.

Universal Robots planuje zwiększenie swojej obecności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Lekkie, łatwe w obsłudze roboty współpracujące są dobrym wyborem dla firm, które do tej pory nie rozważały robotyzacji, w tym z sektora MŚP

Slavoj Musilek,General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, UR

To kolejne z działań Universal Robots mające na celu rozszerzenie struktury w Europie Środkowo-Wschodniej. W grudniu 2015 roku firma otworzyła regionalne biuro w Pradze (na zdjęciach). Siedziba firmy w Pradze ma w pełni wyposażone centrum szkoleniowe, zapewniające wsparcie dla partnerów i klientów.

Biuro zatrudnia obecnie 5 osób. Do 2017 roku liczba pracowników będzie się zwiększać. Universal Robots liczy na zachowanie tempa rozwoju w Europie i w regionie poprzez pozyskanie kolejnych klientów w Czechach i krajach sąsiadujących. Do rosnącej liczby klientów dociera coraz większa grupa partnerów UR. Ich rolą jest edukowanie rynku w zakresie robotów współpracujących, przedstawienie oferty, obsługa procesu sprzedażowego, a także wdrożenie.